Co nabízím?

Hodinový táta - víc než "hlídačka" ;-) 

  • Nemusíte za odborníkem - odborník přijde za Vámi
  • Muž na hlídání je výhoda - čtěte dál a zjistěte proč...
  • V nabídce je toho víc, než "jen" hlídání - čtěte dále... 
  • Nabízím nově ve variantě také jako "Hodinový přítel" (společník pro dospělé bez sociálních vazeb). Podívejte se zde, jak to funguje. 

Při hlídání dětí by nemělo zůstat jen u hlídání a dozoru. Jde tu o mnohem víc. Jde o navázání vztahu, vzájemnou interakci, kreativitu, výchovu i učení novým věcem.  

Parťák pro mě i pro moje děti

Hodinový táta pomůže s hlídáním dětí, jejich výchovou, ale i s drobným zařizováním v rámci domácnosti. Přináší do domova novou svěží energii, oporu a stabilitu. Vy se můžete věnovat sobě a relaxovat. Postará se i o více dětí, případně i o děti se specifickými potřebami. V případě schůzek s dospělými jako "hodinový přítel" pomůže, podpoří, potěší. Jak to probíhá? Dál v textu už jen o "hodinovém tátovi": 

Postarám se o děti

Děti doprovodím do školky, školy, kroužku a pak je vyzvednu. Volný čas rád trávím aktivně. Pro děti mám připravené různé aktivity a zážitky. Kdo si totiž hraje, ten nezlobí. Nabízím i možnost asistence handicapovaným

Kamarád a vzor

Zastoupím chybějící kamarády a vynahradím chybějící mužský vzor. Možná nemá Vaše dítě kamarády, ba naopak mu vrstevníci ubližují nebo ho "jen" nechápou... A rodiče ne všechno baví a ne všechno dovedou, po čem zrovna děti touží - nemají si s kým zajít do kina, na výstavu aut, zakopat s míčem nebo projet na kole či bruslích či vyjet si na lyže. Někdy je to i tak, že máma ani táta nemají čas, mají jiné starosti nebo jsou moc unavení. Nebo má naopak kamarádů dost, ale těch nevhodných. Rád s tímhle vším pomůžu. Proč je výhoda domluvit se na hlídání a výchovu Vašich dětí zrovna se mnou jako s mužem, se dozvíte na konci této stránky nebo přejděte na Příklady z praxe.

Kdo si hraje, nezlobí

  • Učím děti trávit volný čas tvořivě a smysluplněUmím poradit, jaký zájmový kroužek si zvolit. Dítě si může vyzkoušet v průběhu roku různé aktivity. Naučí se je samostatně vyhledávat. Se mnou děti zjistí, že si mohou aktivitu užít, i když zrovna není mistrem světa. 

Dohlídnu na plnění povinností

Tak děti... Nejdřív povinnosti, potom zábava ;-) 

Hurá na výlet

Hry v lese na schovku, opékání na ohni, návštěva hradu, skanzenu, nějakého jarmarku nebo přírodního koupaliště i na tom se dá domluvit. 

Zachytí vzpomínky a vytvoří fotoknihu

Při domlouvání zakázky si spolu domluvíme, zda stojíte o pořízení fotek dítěte z různých aktivit nebo fotek dítěte s Vámi. Rád Vám pak fotky poskytnu nebo se postarám o sestavení a vytvoření fotoknihy z nejkrásnějších fotek. A Vy budete mít jedinečnou památku.

Jde Vám o zdraví dítěte?

Některé potraviny podporují děti v jejich (hyper)aktivitě. Je na Vás, jestli si se mnou domluvíte i dohled na zdravé stravování dětí.  

Na rozbouřeném moři se hodí mít zkušeného kormidelníka

Vidím možnosti Vašich dětí a podporuji je v tom, aby je rozvíjely. Díky tomu může postupně nabýt zdravé sebejistoty. Pro rodiče můžu být zase zajímavou inspirací, jak s dětmi komunikovat, jak je vychovávat a jak jim nastavovat hranice. Proč je výhoda domluvit se na hlídání a výchovu Vašich dětí zrovna se mnou jako s mužem, se dozvíte na konci této stránky... 

Spolehlivost

Jsem spolehlivý a svým vzděláním a zkušenostmi z praxe mám co nabídnout. Omrkněte můj profil a reference.     

Pomoc v naléhavé situaci

V nouzi nabízím "záchranný kruh". Právě díky odbornosti a zkušenostem se o mě můžete opřít.

Auto je výhoda

Auto - Škoda Yetti, je k dispozici pro nakupování a přepravě věcí, ale hlavně pro zavezení či vyzvednutí dětí ze školky, školy, nebo z kroužku, nebo přepravě např. na výlet, letní tábor atp. Z pohledu bezpečnosti vychází auto Škoda Yetti jako jedno z nejlepších mezi osobními vozy. Více o této možnosti zde

Pomocník se hodí 

Hodinový táta má k dispozici taky  nářadí (takže opraví, připevní, sestaví, utáhne aj.). Do těchto činností může zapojit děti a ty se kromě toho, že se zabaví, od něho učí, jak takové situace zvládnout. Naučí se novým dovednostem a učí se pomáhat rodičům. Zjistí, že nic není samozřejmost, a že pečení holubi nepadají z nebe ;-) 

V pohodlí Vašeho domova

Už nemusíte za odborníkem - odborník přijde za Vámi! Hodinový táta jako služba patří do nového pojetí tzv. Home visiting služeb - profesionální práce přímo v rodinách. Jedná se o model poskytování odborných služeb přímo v domácím prostředí klientů. "Hodinový přítel" je další možností, kterou využijí osoby se sociálním či zdravotním handicapem, senioři a jiní bez sociálních vazeb. Další možnosti setkání dle domluvy a Vašeho přání jsou následující:

  • prostředí mimo domov dítěte (např. dětské hřiště, dětská herna, okolí domu, park atp.), 
  • čajovna, kavárna, cukrárna
  • v případě poradenství viz Poradna pro rodiče je možné sezení uskutečnit v jedné z mých poradenských místností

Teď už si můžete dát nohy    na stůl :-)

Jako "hodinový táta" se za Vás postarám skoro o všechno :-) Rozhodně mě neuvidíte na gauči s nohama na stole. Ale nohy na stůl si můžete dát naopak Vy a já Vám ještě donesu čaj nebo kafčo :-) Vy  díky tomu máte energii na svoje vlastní aktivity, na svoje přátele či svého partnera. A navíc budete mít o to víc chuť si se svými dětmi jen tak popovídat, obejmout je, nebo si zajít do kina. Starosti s dětmi totiž vyřeším já. 

Kdy jsem k dispozici?

Může se jednat o dostupnější časy (ranní, dopolední, odpolední) nebo méně dostupné časy (večer, noc, víkend, státní svátky). Diář se rychle plní, proto s objednáním neotálejte ;-) 

Domácí mazlíčci vítáni :-)

Jsou děti, které si vyloženě říkají o muže, protože ať se máma snaží, jak chce, není to prostě ono. S chlapy je možná větší legrace, víc zážitků, líp se s nimi povídá i o věcech, které by třeba mámě vůbec neřekly. Zejména s vyšším věkem dětí vzrůstá potřeba mít ve své blízkosti někoho, kdo nastavuje jasné hranice, je mu vzorem a ukazuje dítěti svět kolem něj a provází ho jím. Táta jednoduše představuje model budoucího partnera dívky a pro chlapce je zase modelem toho, jaký by měl muž být. Pokud táta chybí, dítě si nachází vzory jinde, a to i v negativních a často krutých a bezcitných postavách (počítačových her, raperů z násilných a vulgárních videoklipů nebo herců z brutálních akčních filmů aj.). Ovšem není muž jako muž. Mnoho mužů má mylný pohled na to, co to je opravdové mužství. A mnoho jich svoje mužství teprve hledá a často na nesprávných místech. Ve skutečnosti si hodně z nás na muže hraje. Já jsem svého muže v sobě našel - díky sebezkušenostnímu psychoterapeutickému výcviku. Kromě své odbornosti a zkušeností Vám tedy nabízím taky svou mužnou, ale i citlivou sílu, rozhodnost a pevnost. O vše se teď s klidem a důvěrou můžete opřít.