Mgr. Martin Hányš

Profesionál v oblasti hlídání a výchovy dětí s mnoha osvědčeními, otec dvanáctileté dcery, nekuřák, sympaťák, kterého děti poslouchají :) 

Vítejte na mých stránkách. Práci s dětmi a rodiči se věnuji už skoro dvacet let. Mohu proto nabídnout letité zkušenosti a díky mnoha kurzům a VŠ vzdělání taky odbornost. A jsem chlap a mužský vzor dětem chybí. Právě to je moje výhoda a právě v tom všem se liším od mnohých "hlídaček", které místo zodpovědného hlídání sledují televizi nebo jsou na mobilu. Chlap ovšem může ve spojení s hlídáním dětí vyvolat nejistotu. Máte-li obavy, přečtěte si o bezpečnosti, kterou Vám garantuji - více zde. S dětmi jsem pracoval jako vedoucí a hlavní vedoucí letních táborů, jako vedoucí a lektor zájmových, vzdělávacích a preventivně zaměřených aktivit, jako profesionální vychovatel a jako dětský terapeut. Vše rád doložím a mé zkušenosti v roli "hodinového táty" si prohlédněte dole na fotkách :-)  

Podobnou nabídku služeb budete těžko někde hledat. Celkově je velmi málo mužů profesionálů, kteří pracují s dětmi. A celkově není moc mužů, kteří by byli ochotni pečovat o domácnost se vším všudy. Vzděláním jsem speciální pedagog - etoped, odborník na obtížně vychovatelné děti. Nyní před dokončením pětiletého dynamicky orientovaného psychoterapeutického výcviku (SUR). Mám za sebou taky nějaký ten vzdělávací kurz. Nemám co skrývat - bude-li to Vaše přání, rád Vám ukážu doklad o vzdělání, certifikáty z kurzů, psychologický posudek pro práci s dětmi, fotografie z akcí s dětmi, ocenění Křesadlo 2002, rozhovor se mnou v novinách o práci s dětmi aj. Jsem spolehlivý a mám schopnost podpořit, povzbudit, inspirovat, vcítit se do druhého, a být příjemným a empatickým společníkem. Jsem diskrétní, důvěryhodný a držím se etického kodexu. Neštítím se domácích prací a zvládnu i drobnější opravy, jinou manuální práci, zapojím hravě i děti. Celkově není moc mužů, kteří by byli ochotni pečovat o domácnost se vším všudy. Já ochotný jsem. Umím dětem důsledně, ale citlivě nastavovat hranice. V kontaktu s nimi jsem jaký jsem, spontánní a autentický. Zvládnu děti zabavit - mám rád nejrůznější sportovní aktivity a hry, deskovky, hudební nástroje, přírodu, výlety. Na úvodní stránce jsou reference od profesionálů z oboru, kteří se mnou přímo spolupracovali, a znají mě jako profesionála i jako člověka. 


Ještě pár osobních fotek

Podívejte se na několik mých fotek z hlídání. Z důvodu ochrany soukromí zde nemohu zveřejnit mnoho jiných fotek ze své praxe s dětmi, a proto vybírám jen několik, u kterých mám k dispozici souhlas. Jsou na nich zachyceny zážitky z letních i zimních radovánek (aktivit a výletů do přírody, na hrady a zámky, na vodu, na lyže, na koupaliště, na hudební festival s jarmarkem, do botanické zahrady aj.). 

 


Děti v nás někdy vyvolávají pocit "zachraň se, kdo můžeš". Maminky, tatínkové i prarodiče dětí si moje služby objednávají právě proto, že jsou z té výchovy už unavení, zničení a zoufalí. Potřebují poradit, zlepšit vztah s dítětem, získat ztracenou sebejistotu, odpočinout si. Už nechtějí být na všechno sami. Zkrátka potřebují oporu. To Vám nabízím stejně jako svoje dlouholeté zkušenosti a odbornost. A co si budeme povídat... celkově je ve výchově a ve školství žalostně málo mužů profesionálů, a někdy chybí muži a opravdoví chlapi i v rodinách, takže i díky tomu mě v rodinách potřebují, děti mě berou a mají respekt ;-) Navíc celkově není moc mužů, kteří by byli ochotni pečovat o domácnost se vším všudy. Tak neváhejte a kontaktujte mě, aby Vás někdo jiný nepředběhl ;-)  

Kdo Hodinový táta je (a kdo není)

Hodinový táta je projekt. Jeho cílem je poskytovat profesionální a kvalitní služby především pro rodiny s dětmi. Jsem garantem projektu s veškerými oprávněními, referencemi a pedagogickým vzděláním. 


Tak trochu superman :-)

Děti nejsou věci - nejdou tzv. opravit. Každé dítě je jedinečné. Výchova vyžaduje trpělivost a individuální přístup. Hodinový táta není kouzelný pohádkový dědeček, takže od něj nečekejte zázraky, ale pomoc a oporu. Svým způsobem je ale tak trochu superman. Podobnou nabídku služeb totiž budete těžko někde hledat. Celkově je velmi málo mužů profesionálů, kteří pracují s dětmi. A celkově není moc mužů, kteří by byli ochotni pečovat o domácnost se vším všudy. Zkrátka neslibuji zázraky, ale se mnou už na výchovu a související starosti nebudete sami a tak lépe všechno zvládnete a získáte čas na odpočinek :) 

Hodinový táta, víc než chůva

Hodinový táta je víc než chůva díky své odbornosti a zkušenostem. Navíc je to chlap, a to je velká výhoda. Děti přirozeně potřebují ve výchově mužský vzor, mužský pohled na svět a mužskou energii. Stejně jako tu ženskou. Jenže té si užijí v dětství až až. Narážím především na převahu žen ve školství a mnohé neúplné rodiny, ve kterých často zůstaly mámy na výchovu samy. Není divu, že děti bez opravdových mužských vzorů a stabilních rodin, končí někdy hodně špatně. Z mé zkušenosti právě tyto děti hledají ztracenou stabilitu v nevhodných partách, užívají drogy, dostávají se různým způsobem do konfliktu s rodinou, s učiteli ve škole, se zákonem. Vedle toho je hodinový táta připravený i pomoc s domácností, drobnými opravami či nákupy. K dispozici má auto. Hodinový táta je oproti klasickým "hlídačkám" díky tomu všemu opravdu hodnotnou a výjimečnou volbou. Tomu všemu odpovídá i ceník služeb. Ale vložené peníze stojí za to. 

Parťák do nepohody, ale pořád profesionál

Hodinový táta pomůže, poradí, zařídí, pohlídá, uklidí, opraví, nakoupí. S ním mnohem snadněji ustojíte krizi a překlenete náročné období bez partnera. Zejména rodiče samoživitelé a těhotné ženy - všichni, co zůstali na všechno sami. Ať jde o kontakt víceméně důvěrný, zachovávám v každém případě etický kodex a profesionalitu

Jsem tady, abych se zodpovědně o Vaše děti postaral a Vy jste si mohli odpočinout a znovu se nadechnout. 

Tahle práce mě baví a vidím v ní smysl, protože mi záleží na tom, aby naše společnost byla ještě lepší. K tomu bezpochyby právě přispěje to, když děti získají pocit bezpečí a jistoty, a když budou mít odpočaté a tím pádem láskyplné rodiče.