Nejčastější dotazy


Jak bude postaráno o bezpečnost mého dítěte? 

To je určitě základní a zásadní otázka a je dobře, že Vás zajímá. V první řadě je důležité si uvědomit, že o Vaše dítě se nebude starat anonymní člověk z ulice nebo amatér, ale profík: 

 • absolvent Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové v magisterském oboru,
 • absolvent celé řady vzdělávacích kurzů a letos v srpnu i pětiletého psychoterapeutického výcviku,
 • vychovatel, který má na starost přes deset let s různými obměnami kupu většinou 6-8 výrůstků v rámci stálého zaměstnání (v dětském výchovném ústavu),
 • vedoucí různých zájmových kroužků a vícedenních akcí včetně letních táborů,
 • stabilní, zodpovědný a energický chlap, 
 • s mnoha spokojenými rodinami a klienty, kteří využívají moje služby už několik let,
 • otec dobře vychované dvanáctileté dcery. 

Mám kladný psychologický posudek, čistý trestní rejstřík, ale třeba i potravinářský průkaz. Doložení těchto faktů (potvrzení, dokladů, certifikátů) lze určitě domluvit. Právě s vědomím, že pověst mužů v posledních letech tak moc utrpěla různými selháními několika z nich, přicházím s tolika zárukami, aby moji klienti měli co největší jistotu, že svěří své dítě do péče psychicky zdravému, důvěryhodnému a zodpovědnému člověku. Řidičský průkaz vlastním od svých 18 let a běžně děti v rámci zaměstnání a v rámci živnosti převážím. Vlastní vůz řídím víc jak 15 let. O převozu dětí píšu hned v další odpovědi níže. Zbývá jen doplnit, že pro jistotu jsem pojištěný, a to u České podnikatelské pojišťovny. Pojištění se týká i obsluhy cizího auta a péče o dítě. Víc o mně zde.    


Jak je možné využít to, že nabízíte v rámci svých služeb i své vlastní auto?

Nabízím mnoho možností, ale nebráním se i domluvě na jiných možnostech, které klienta napadnou. Zde je výčet těch základních možností: 

 • Převoz dítěte do školy, na kroužek, na jiné místo (např. k babičce atp.)
 • Převoz dítěte na delší vzdálenosti (např. na tábor, za vzdáleným příbuzenstvem atp.)
 • Převoz rodiny (např. na nákup, na dovolenou atp.)
 • Převoz věcí (např. v rámci stěhování, vyzvednutí rozměrných věcí zakoupených v nějakém obchodě, dovoz zapomenutých věcí, převoz jízdních kol, lyží atp.) 

Pro převoz používám vlastní pojištěné auto Škoda Yetti, což je menší bezpečné a spolehlivé SUV 4X4 s výbornými výsledky v crash testech. K dispozici je autolednička s mrazákem a obrazovka na promítání filmů. Co se týká vzdálenosti, nejsem limitovaný, takže záleží na domluvě. Jen dodávám, že primárně v tomto případě sice nejde o hlídání, ale je to služba poskytovaná pouze v rámci hlídání jako pomoc rodině, ve které hlídám děti. Při převozu dítěte v autě je nutné, aby sám klient předal instrukce, pokud má dítě nějaké specifické potřeby včetně konkrétních požadavků na autosedačku, nebo na kterém sedadle má sedět. Zbývá jen doplnit, že pro jistotu jsem pojištěný, a to u České podnikatelské pojišťovny. Pojištění se týká i obsluhy cizího auta a péče o dítě.Jakým způsobem klient služby hradí a za co se připlácí? 

Záleží na domluvě. Platit je možné v hotovosti/převodem na účet před i po uskutečnění schůzky. Pro klienta je nejvýhodnější předplatit si slevový balíček s více hodinami. Získá tak slevu až několik desítek korun ze základní ceny 250 Kč/hod. Je nutné ale počítat s příplatky. Připlácí se například za každé další dítě na hlídání, použití auta, nebo hlídání přes noc, o svátku či o víkendu. Je nutné také počítat s tím, že zpoplatněná je i tzv. "čekací doba" (pokud je dítě např. na kroužku a já na něj čekám). Je potřeba si uvědomit, že tento čas mám vyhrazený pro klienta a tím pádem ho nemůžu využít pro jiného klienta. Právě proto ho potřebuji uhradit celý. Většinou tato doba nepřekročí jednu hodinu. Pokud je čekací čas delší, lze individuálně domluvit úpravu ceny. Stejně tak je nutné počítat s tím, že zpoplatněný je i čas převozu dítěte např. na letní tábor, a to tam i zpět (+ připočítávají se příplatky za auto). Pokud klient chce, abych dítě vzal na nějakou akci či atrakci, která je zpoplatněna (např. Matějská pouť, aquapark, kino), musí počítat s tím, že tento poplatek z poloviny uhradí i za mě a čas zde strávený se opět započítává standardně do zpoplatněného "hlídacího času". Např. návštěva Jump parku (trampolíny) v ceně 200 Kč/os. v trvání dvou hodin bude tedy stát klienta dohromady 300 Kč za vstup (za dítě 200 Kč a za mě polovinu 100 Kč) + dvě hodiny času (2x250 Kč/hod. při základní ceně za hlídání bez slev), což je celkem 800 Kč. Nicméně společný čas lze trávit pestře i bez takových nákladných zábav :-)       Jak se řeší svačinky, odměny typu zmrzlina, případně jídlo? 

Opět záleží na domluvě. Nejpraktičtější je, když mi klient na začátku schůzky předá např. 500 Kč a instrukce ohledně diet či alergií - co dítě smí či nesmí. Zkrátka se domluvíme, za co lze peníze utrácet. S těmito penězi pak nakládám a po schůzce či po vyčerpání peněz předám klientovi vyúčtování. Mám obavy z první schůzky, vůbec vás neznám a bojím se svěřit dítě někomu cizímu...

Většinou v lidech při osobním setkání vyvolávám důvěru, a to oprávněně. Takže Vás můžu ujistit, že se opravdu není čeho obávat. Cizí si samozřejmě na začátku jsme. Ale velmi rychle se můžeme poznat, najít společná témata, zasmát se a zjistit, že máme třeba podobné záliby. Především však jde o profesionalitu - Vy potřebuje pohlídat dítě, a to je práce, na kterou jsem vystudovaný, proškolený a mám v ní dlouholetou praxi. Navíc mě ta práce baví. To je to, co moji klienti oceňují a určitě nezklamu ani Vás :-) Co se týká bezpečnosti, poskytuji mnoho záruk, ale o tom už jsem se rozepsal v prvním dotazu.